Остеохондроз. Чи лікується він?

 

Якщо ви іноді відчуваєте біль у спині, слабкість у м’язах, порушення чутливості кінцівок, неприємні відчуття по задній поверхні стегна, скоріш за все ці симптоми є наслідком вікових дегенеративно деструктивних змін у вашому хребті. У більшості випадків така симптоматика відповідає діагнозу остеохондроз хребта і тільки в деяких випадках може свідчити про наявність більш серйозних хвороб.

Так що ж воно таке – остеохондроз?

Почнемо з початку. Наш хребет складається з хребців та міжхребцевих дисків, які мають хрящову структуру. Коли  тіло знаходиться у вертикальному положенні, ми відчуваємо на собі компрессіонне навантаження. І якщо врахувати недостатній тонус м’язового корсету, це навантаження достатнє, щоб призвести до зменшення висоти диску, а в подальшому і до розриву фіброзного кільця та випинання ядра, що відповідає діагнозу грижа міжхребцева. Нажаль хрящова тканина не має своєї системи кровообігу, який забезпечував би їй обмін поживними речовинами. Живиться вона методом дифузії, саме тоді, коли кров потрапляє до найглибших м’язів спини. Та в повсякденному житті глибокі м’язи не завжди задіяні і тому нестача поживних речовин призводить до висихання диску, а згодом до потріскання і розриву фіброзного кільця (міжхребцева грижа). Це найрозповсюджена причина деструктивно дегенеративних змін у диску, які ведуть до больових відчуттів в залежності від локації проблеми та порушують іннервацію і кровообіг деяких ділянок тканин та органів.

З усього вище згаданого можна зробити висновок: активний спосіб життя з помірними спеціальними фізичними вправами не тільки забезпечує нормальне функціонування міжхребцевого диску, а й відновлює його тканину і функції. Тож як саме повернути час назад і відновити нормальну рухливість хребта без болю і дискомфорту.

Фізичний комплекс, насамперед, повинен включати вправи спрямовані на витягування хребта. Коли ми знімаємо компрессіонне навантаження  і збільшуємо висоту дисків, звільняється простір для судин, які були стиснуті і не могли нормально функціонувати. Є безліч вправ від найпростіших, які виконуються на килимку, до спеціальних, які потребують використання конкретного обладнання, наприклад, Профілактора Євмінова. Тракційні засоби також можливо використовувати в гострому періоді. І чим швидше ви почнете витягування хребта, тим краще. Відчуття болю – це перша реакція організму, потім з’являється набряк, запалення і контрактура (обмеження рухливості). Якщо почати витягувати хребет зразу, звільнити защемлення буде набагато легше.

Окрім помірної тракції не менш важливо зміцнити м’язовий корсет спини і розвинути м’язи кора, які постійно будуть підтримувати хребет на протязі дня. Вправи силового характеру виконуються використовуючи власну вагу , а також можливе використання різноманітного обладнання за потреби. Дуже важливо, щоб фітнес комплекс відповідав вашому рівню фізичного розвитку і враховував хронічні захворювання не тільки хребта, а й загального здоров’я. Кваліфікований спеціаліст з ЛФК не тільки зможе підібрати вправи залежно від розташування вашої проблеми в хребті, а й прослідкує за виконанням та відкоригує техніку.

Головні задачі такого тренування – це відновлення рухливості хребта і гарного самопочуття. Додатковий бонус – зменшення надмірної ваги і загальне зміцнення організму.

І пам’ятайте, ваше здоров’я залежить тільки від вас самих, а усвідомлення важливості профілактичних фітнес засобів – запорука активного, здорового життя без болю.

2019-03-27T14:30:49+00:00