Дитячий сколіоз.

 

Статистика: 80% школярів мають різноманітні патологічні викривлення хребта. Сколіоз помилково вважається характерним захворюванням дітей та підлітків. Та чому так вважають і чи зникає він?

Найчастіше він діагностується у дітей в періоди бурхливого зросту, і деякі батьки не придають йому значення, аж доки деформація спини не набуває «більш яскравої форми». Слід пам’ятати, що чим раніше виявлена хвороба, тим більша ймовірність прогресування. Оскільки сколіоз — це хвороба хребта, збільшення викривлення можливе тільки в період зросту кісток, коли м’язовий апарат недостатньо розвинений. Таким чином, робимо висновок, що після закінчення зросту сколіоз не прогресує, але він нікуди не зникає і з віком наслідки відчуваються сильніше.

Багато людей не вважають сколіоз хворобою, особливо на перших етапах виявлення. Звичайно, маючи 1 ступінь сколіозу, можна прожити все життя і тільки іноді відчувати незначний дискомфорт і біль у спині. Та для багатьох буде цікаво дізнатись, що біль — це тільки зовнішній прояв хвороби. Через несиметричне навантаження на опорно-руховий апарат, організм отримує негативні наслідки у різноманітних проявах з боку серцево-судинної, дихальної системи та багатьох органів черевної порожнини.

Причин є декілька. З основних можна виділити: генетичну, малорухливий спосіб життя, надмірне навантаження, довготривале неправильне положення тіла.

Ідіопатична форма сколіозу — це форма з невідомою причиною з’явлення, але незаперечний факт, що вражає ця хвороба тільки дітей з слабким м’язовим апаратом. І саме цей факт свідчить нам про те, що зміцнюючи м’язи, ми можемо вплинути на розвиток хвороби. Краще не чекати встановлення діагнозу, а починати вести активний спосіб життя ще змалку, таким чином, профілактично запобігти розвитку патологічних викривлень. Фізичні вправи не тільки зміцнюють організм в цілому, вони формують м’язовий корсет, який частково забирає на себе компресійне навантаження з хребта та інших суглобів.

Якщо ви вже маєте діагноз, вам підійдуть не всі вправи. Лікувальна фізкультура враховує всі потреби конкретної дитини і пропонує комплекс вправ, які позитивно впливають на стан.

1 та 2 ступінь сколіозу активно піддається коригуванню завдяки ЛФК.  3 та 4 — потребує комплексного лікування. Тож не відкладайте відвідування тренування, доки ваша спина не набуде неестетичного вигляду.

І пам’ятайте, тільки від вас самих залежить ваше здоров’я і самопочуття.

2019-05-14T14:01:53+00:00